Vádli görcs betegség

Vádli görcs betegség: Ha a hajlító izomzatot túlerőltetés éri, akkor az izomzat könnyen görcsbe rándul. Ez fájdalmas, általában azonban ártalmatlan. A látszólag ok nélkül, gyakran jelentkező vádli-görcs ugyanakkor súlyos betegségek figyelmeztető tünete lehet. A vádligörcs hátterében ilyenkor valamilyen idegbántalom, cukorbetegség, vitaminhiány, anyagcserezavar, sav-bázis egyensúly-eltolódás áll.

Vádli görcs betegség kialakulása

A vádligörcs kialakulásának az oka, hogy a vádliban az izom bemerevedik és ez okozza a hirtelen fellépő fájdalmat. Előfordul, hogy a görcs elmultával a vádli még órákig érzékeny marad. Általában izomfáradtság okozza a kialakulását.

vádli görcs
vádli görcs

Vádli görcs betegség tünetei:

Éjszakai fájdalom, fájdalom járás közben, egyik vagy mindkét vádli fájdalma, izommerevség.

Vádli görcs betegség kezelése:

Görcs esetén álljunk fel, járkáljunk, és közben terheljük meg az érintett végtagot. Ha a fájdalom nem csökken, hanyatt fekvő testhelyzetben húzzuk a lábujjakat visszafelé, a lábszár irányába, hogy az izomzatot passzívan nyújtsuk és lazulásra késztessük. Hasonló hatást fejthetünk ki, ha ágyban fekve sarkunkat az ágy végének feszítjük.

Ha a görcs nem enyhül, fizikoterápiával, lazító masszázzsal, fürdővel, elektroterápiával próbáljuk oldani. A görcs általában oldódik, magától. Fizikoterápiára csak különösen makacs, krónikus görcsök esetén van szükség. Megelőzésként mozogjunk sokat, a görcs elmulasztásához segítségként használhatunk magnéziumtablettát mely kiváló görcsoldószer.